czwartek, 28 kwietnia 2016

Studio tańca w Twoim salonie!


Lubicie tańczyć? Ja lubię, mimo że nie umiem. Na szczęście są takie gadżety, dzięki którym bezstresowo mogę się bawić w swoim mieszkaniu. Dodatkowo ten przedmiot świetnie sprawdza się podczas imprez. 

Przedstawiam wam matę do tańczenia podłączaną do komputera.


Wakacje spędzałem z dziewczyną w Darłówku. To małe miasteczko, więc gdy leżenie plackiem na plaży znudziło się nam, poszliśmy na automaty. Oprócz symulatorów wyścigów samochodowych, motorowych i cymbergaja, skorzystaliśmy z maszyny do tańczenia. Spodobało się nam, mimo że nikt z nas nie tańczy na co dzień. Piosenki były trochę chińsko-koreańskie, zabawa była świetna. Nawet najwięcej kasy tam zostawiliśmy.

Wróciliśmy do domu, na polskim portalu aukcyjnym kupiłem matę do tańczenia na USB do komputera za 40 zł. Sprzedawca dorzucił za darmo płytę z grą „Stepmania”.
Zainstalowałem, ustawiłem matę, utworzyłem nowy profil i… działa!
Piosenki nadal trochę chińskie, ale mata działa i czujniki dobrze odczytują każdy mój ruch nogą. Jedyną wadą było to, że piosenki były na płycie CD i w połowie tańca laptop potrafił się zawiesić, żeby załadować kolejną część piosenki. Jednak wystarczyło tylko piosenki zrzucić z płyty na dysk laptopa do odpowiedniego folderu i problem wyeliminowany.

Gra „Stepmania” jest dobrze rozbudowaną grą.Ma kilka rodzajów gry:

  • Normalny – czyli tańczenie do wybranych przez siebie piosenek.
  • Rave – Bitwa graczy, zliczane są punkty i podsumowanie wyników.
  • Extendend – kilka piosenek po kolei (bez odpoczynku).
  • Oni – Test umiejętności.
  • Endless – tańcz aż padniesz !


Gdy kupimy drugą matę, to możemy grać w różnych trybach:

  • Single
  • Versus
  • Współpraca

Po przetańczeniu piosenki wyskoczy nam ekran podsumowania, gdzie między innymi możemy zobaczyć, jaką dostaliśmy ocenę (Od A do F). Ilość kroków ocenionych na trafienia perfekcyjne, doskonałe i pudła, oraz maxcombo - czyli ilość kroków bez pomyłki.
W ustawieniach możemy zmienić takie szczegóły jak m.in:
- Poziom grafiki, rozdzielczość, motyw, jasność,
- Ocena trafienia w pole, opóźnienie obrazu lub dźwięku.


Ileż można tańczyć do tych samych chińskich piosenek? Jest rozwiązanie !


Są 2 opcje:
1. Ściągnąć z internetu nowsze i bardziej znane piosenki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Stepmania songs” i pojawi się kilka stron, z których bez trudu możemy pobrać legalnie piosenki z układem tanecznym.
2. Utworzyć własny układ z piosenki, którą mamy na dysku.
Polecam każdemu ! Świetna zabawa sprawdza się na imprezach i ma pozytywne skutki uboczne takie jak spalanie tkanki tłuszczowej i poprawa kondycji.

Program "Stepmania" możecie pobrać z tej strony [LINK]

Podoba się wam ten gadżet?
W co gracie na domówkach?

Sprawdź też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz