poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Porcja sposobów na oszczędzanie cz. 2

Sposoby na oszczędzanie cz. 2

Oszczędne poniedziałki – tydzień 7


Na czym możemy oszczędzać? Jak tanio się leczyć? Poznaj wiosenne sposoby na odłożenie trochę pieniędzy.


Piszę ten artykuł leżąc w łóżku z bólem gardła i zalegającym katarem. Doszedłem do wniosku, że na zdrowiu nie wolno oszczędzać. Przyznam, to frustrujące, że staram się odkładać pieniądze na jakiś cel, a gdy przychodzi choroba, to muszę wydać kasę na leki.
Na fanpage Nowoczesnej Chaty na Facebooku pytałem o domowe sposoby na przeziębienie, aby jak najtańszym kosztem wyzdrowieć. Dyskusję możecie przeczytać wchodząc w ten link – [DYSKUSJA]
Mam nadzieję, że wyzdrowieję jak najszybciej, ale mimo stosowania waszych rad postanowiłem kupić leki, aby w środę wrócić na uczelnię ;)


Porcja sposobów na oszczędzanie:1. Kupujmy rzeczy dobrej jakości.
Nie chodzi mi o to, że mają mieć jakieś konkretne logo. Moim zdaniem najważniejszy jest materiał wykonania. Kupujmy coś, co nam posłuży wystarczająco długo, abyśmy byli zadowoleni.

2. Kupujmy zamienniki leków.

Skład jest taki sam a cena niższa, więc nie przepłacimy.

3. Róbmy porządki w szafach. 
Często zapominamy jakie mamy ubrania na dnie szafy ;) potem kupujemy kolejną bluzkę, zamiast chodzić w tej, którą już mamy. Jeżeli coś nam się już nie podoba, to możemy sprzedać w Internecie.

4. Mroźmy jedzenie.
Jest to naturalny sposób przechowywania jedzenia. Dzięki temu nasze posiłki się nie zepsują. Pamiętajmy jednak, aby nie mrozić artykułów już raz rozmrożonych.

5. Nie wyrzucajmy słoików i pojemników. 
Np. po lodach. Mogą się przydać, gdy będziemy chcieli coś zamrozić, przewieźć czy zrobić zapasy na zimę. Oszczędzamy na kupnie nowych pojemników ze sklepu.

6. Nie płaćmy za transport.
Robi się coraz cieplej, więc wsiądźmy na rower, zamiast płacić za komunikację miejską lub paliwo do samochodu. Jeżeli nie codziennie – to przynajmniej kilka razy w tygodniu. Taniej i zdrowiej.

7. Kupujmy swoje ulubione perfumy w większych flakonikach. 
Często różnica w cenie 30 ml a 50 ml jest niewielka, dlatego bardziej opłaca się kupić większe skoro i tak ich używamy.

8. Drobniaki do skarbonki. 
Raz w tygodniu (np. w piątek) wszystkie drobne z portfela wrzuć do skarbonki. Po pewnym czasie uzbiera się niezła sumka, którą możemy przeznaczyć na jakiś cel lub wrzucić na konto oszczędnościowe.

9. Pierzmy wtedy, gdy uzbiera się cała pralka. 
Czy wypierzesz 5 par skarpetek, czy 6 kilogramów ubrań to pralka pobierze tyle samo wody i zużyje tyle samo prądu. Dlatego bardziej opłaca się napełnić cały bęben pralki.

10. Gotuj na kilka dni.
Zamiast robić codziennie coś innego i kupować kolejne potrzebne produkty, to możemy ugotować większy obiad – na 2 lub 3 dni.
Warto wcześniej ustalić z domownikami, na co mają ochotę, aby nie było sytuacji, że żona zrobi naleśniki, a mąż z dziećmi pójdzie na pizzę ;)

A wy jakie macie sposoby na przeziębienie ?

Zobacz też:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz