poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Darmowa siłownia – czy to możliwe?Oszczędne poniedziałki – tydzień 8


Czy za siłownie trzeba płacić? Czy trening w domu może być równie skuteczny, jak ten w profesjonalnym fitness clubie? Gdzie możemy ćwiczyć, nie wydając ani grosza? Jaki sprzęt możemy kupić za zaoszczędzoną kasę? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.Jak pisałem tydzień temu, na zdrowiu nie można oszczędzać. Jednak dbając o zdrowie, nie musimy płacić za siłownie. Wokół nas jest kilka miejsc, gdzie możemy poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie lub zrelaksować się zupełnie za darmo. 


Ile kosztuje siłownia?

Często takie placówki mają karnety w formie abonamentu. Ceny są zależne od długości umowy oraz pakietu. Pakiety to np. liczba wejść na siłownię, korzystanie z sauny oraz konsultacje z trenerem personalnym itp.
Jedną z cen, jaką znalazłem to 89 zł miesięcznie za podstawowy pakiet. Nielimitowane wejścia i korzystanie z wszystkich maszyn.

Dla kogo jest fitness club?

Dla każdego ;) serio. Profesjonaliści, amatorzy, wszyscy, którzy chcą ćwiczyć.

Alternatywa dla siłowni

Dom – ćwiczyć można w pokoju, salonie lub zrobić własną siłownię w piwnicy. W Internecie jest tysiące stron jak ćwiczyć w domu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała lub przy użyciu podstawowych przyrządów, które możemy kupić za niewielkie pieniądze. Blogów o tematyce treningowej, również jest dużo. Chodakowska, Lewandowska, Mel B – czyli trenerki personalne, z którymi możemy trenować przez Youtube są za darmo. Dla mężczyzn też się coś znajdzie, przecież pompki, brzuszki i inne ćwiczenia można wykonywać w mieszkaniu. Za cenę jednomiesięcznego karnetu można kupić trochę sprzętu – ale o tym później.

Siłownie na powietrzu – powstaje ich coraz więcej i oby jak najwięcej. Są to miejsca, gdzie za darmo możemy poćwiczyć na maszynach. Często w różnych miejscach są inne przyrządy. Dlatego, jeżeli mamy rower, to możemy jeździć po mieście i ćwiczyć całe ciało. Owszem, profesjonaliści muszą mieć odpowiednie ciężary, maszyny dostosowane do nich, ale dla przeciętnego Kowalskiego te przyrządy powinny wystarczyć.

Bieżniabiegać można wszędzie. Park, las, miasto czy bieżnia jakiegoś stadionu – to tylko niektóre z miejsc gdzie możemy uprawiać jogging. Maszyny do biegania niczym nie są lepsze od takich terenowych truchtów.

Każdy, kto chce ćwiczyć zawsze znajdzie odpowiednie miejsce. Zwykły plac zabaw to doskonałe miejsce do podciągania się czy przenoszenia worka z piaskiem. 


Jakie przyrządy możemy mieć za cenę jednego miesięcznego karnetu?
Worek z piaskiem (do przenoszenia ciężarów)
0 zł
Butelki z piaskiem (dla kobiet jako ciężarki)
0 zł
Piłka fitness
20 zł
Mata do ćwiczeń
30 zł
Obciążniki na nogi
25 zł
Skakanka z licznikiem
15 zł
Twister
30 zł
Uchwyty do robienia pompek
20 zł
Step do ćwiczeń
89 zł
Ekspander gumowy
40 zł
Agrafka (motylek) do ćwiczeń
24 zł
Hantle  2x 10 kg
70 zł

I wiele innych, których nie wypisałem.

Pamiętajmy też, że nie tylko ćwiczenia, ale również prawidłowa dieta jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu.

Mamy wiosnę, do lata coraz mniej czasu więc chyba najwyższy czas wziąć się za siebie.

Macie jakieś sposoby, których nie wymieniłem?


Blogerzy i Blogerki – pochwalcie się swoimi artykułami w komentarzu. Może ktoś jeszcze nie zna waszego bloga.


Sprawdź też:
Porcja sposobów na oszczędzanie cz.1
Porcja sposobów na oszczędzanie cz.2
Jak wybrać bank?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz