poniedziałek, 21 marca 2016

Jak świętować i nie zbankrutować ?


Oszczędne poniedziałki - tydzień 6

Już za parę dni najważniejsze święto chrześcijańskie. Będzie nieco krótsze przez zmianę czasu na letni, więc teoretycznie Niedziela Wielkanocna będzie trwać o godzinę krócej.
Dlatego przedstawię wam kilka sposobów na wielkanocne oszczędzanie.
  1. Zaplanuj sobie wszystko – jest to żelazna zasada. Gdy będziemy wiedzieli, co musimy zrobić i kupić, oszczędzimy czas, a jak wiadomo, przed świętami go jak na lekarstwo.
  2. Ustal Menu – Dokładnie zaplanuj każdy posiłek. Aby było łatwiej wykonać punkt 3, od razu spisuj składniki poszczególnych dań.
  3. Zrób listę zakupów – jest to niezbędne. Bez tego ciężko nam będzie ruszyć dalej. Świetną aplikacją na telefon jest Listonic. Służy do zapisywania list zakupów które, mamy w telefonie, więc jej nie zapomnimy (chyba że nie weźmiemy telefonu do sklepu). Jeżeli nie mamy czasu pisać, to wystarczy, że wciśniemy ikonkę mikrofonu i podyktujemy nasze artykuły, które zostaną dopisane do listy. Dodatkowo możemy skorzystać z katalogu produktów, jeżeli chcemy być pewni, że mamy wszystko, czego potrzebujemy. Naszą listę możemy udostępniać znajomym.

  4. Sprawdź aktualne promocje, ale zgodnie z tym artykułem. [Sprawdzamy promocje!]
  5. Robiąc porządki, spisuj produkty, które masz, aby nie kupować na próżno – nie chodzi tylko o jedzenie, ale również o środki czystości.
  6. Jak już o nich mówimy – zamiast drogich płynów można użyć naturalnych sposobów. W Internecie jest bardzo dużo takich przykładów jak wyczyścić coś cytryną, octem z wodą albo sodą.
  7. Upiecz ciasto, zamiast kupować – taniej, więcej ;)
  8. Nie kupuj zajączków i jajeczka z czekolady, lepiej kup dobrą czekoladę. Cena taka sama, a będzie radości na dłużej.
  9. Uważaj na promocje pożyczkowe. Przed świętami dodatkowa kasa by się przydała, ale jeżeli już musisz pożyczyć, to przeczytaj dokładnie umowę.
  10. Nie kupuj w święta alkoholu i papierosów na stacji benzynowej. O ile cena papierosów może się nie różnic, to na flaszce jest spora marża. Poza tym, jak już pójdziemy, to okaże się, że czegoś jeszcze brakuje i tak możemy przepłacać nawet dwukrotnie. Dlatego, tak ważny jest punkt nr 3.

Moi drodzy, pamiętajmy, że ten czas świąteczny to tylko dwa dni. Nie kupujmy zbyt wiele. Jeżeli ustalimy menu, to się go trzymajmy i w sklepie nie dokładajmy niepotrzebnych produktów

Święta to czas, w którym powinniśmy spotkać się z rodziną i odpocząć, a nie spędzać go w kuchni.

Rada na świąteczne obżarstwo ;) Zamiast siedzieć całe dnie przy stole, przed telewizorem. Wyjdźcie całą rodziną na spacer. Nic was to nie kosztuje, a na pewno bardziej zbliżycie się do siebie, podczas tego ważnego czasu.


Jak spędzacie Święta Wielkanocne? 

Czy obchodzicie Lany Poniedziałek?


Zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz