czwartek, 31 marca 2016

Z aplikacjami na zakupy

Aplikacje zakupowe na urządzenia mobilne

Czy aplikacje mogą nam pomóc w zakupach? Co dzięki nim możemy zobaczyć, sprawdzić, porównać? Czy pomogą nam oszczędzać pieniądze? Dziś przedstawię wam kilka darmowych aplikacji dotyczących zakupów. Przekonajcie się, które są idealne dla was. Z wielu sam korzystam.


Allegro, Olx, Zalando, eBay…


Są to typowe programy portali aukcyjnych. Służą do szukania ofert oraz kupowania za pomocą naszego urządzania mobilnego. Allegro czasami robi promocyjne kupony. Np. przy zakupie przedmiotów za minimum 50 zł możemy dostać kupon o wartości 10 zł.Lidl, Twoja Biedronka, Rossmann, Tesco Clubcard...


Programy konkretnych sklepów stacjonarnych i internetowych. Dzięki nim możemy zobaczyć aktualne promocje, informacje o produktach, sprawdzić gdzie jest najbliższy sklep. Jeżeli firma prowadzi sprzedaż internetową, to przez aplikację możemy dokonać zakupu.Pola


Przyznam się wam, że dowiedziałem się o niej z telewizji. Program pomaga wspierać polską gospodarkę. Skanując kod kreskowy produktu, dowiemy się informacji takich jak:

  • nazwa firmy
  • udział polskiego kapitału
  • czy firma produkuje w Polsce
  • czy firma prowadzi badania i rozwój w Polsce
  • czy firma jest zarejestrowana w Polsce
  • czy firma jest częścią zagranicznego koncernu.

Kupując polskie produkty, napędzamy naszą gospodarkę. 


Pola - skanowanie kodu
Pola - opis firmy


MyShop.mobi


Aplikacja, dzięki której możemy obserwować sklepy w pobliżu swojej lokalizacji. Możemy dowiedzieć się o gazetkach i promocjach. Brakuje tylko informacji o godzinach otwarcia sklepów oraz wyszukiwania tych, które są np. całodobowe.Blix, Qpony, Moja Gazetka...


W jednym programie mamy gazetki wszystkich sklepów ;)Letgo


Aplikacja, dzięki której możemy kupić lub sprzedać przedmioty „po sąsiedzku”. Wykorzystuje naszą lokalizację, aby znaleźć oferty osób mieszkających w pobliżu. Ogłoszenia sortowane są od najbliższej do najdalszej odległości od nas. Letgo jest darmowe, a wystawienie przedmiotu trwa dosłownie 30 sekund. Wystarczy zrobić zdjęcie, opisać sprzedawaną rzecz i wystawić. Bardzo podoba mi się ta aplikacja i mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijała i zyskiwała popularność. 


Stocard


Zbieram karty lojalnościowe, bo lubię mieć zniżki, zbierać punkty i mieć korzyści z robienia zakupów w danych sklepach. Do wczoraj nosiłem 16 takich kart w portfelu, było to bardzo nie wygodne, ponieważ portfel (nawet bez gotówki) był gruby i ciężki. Kiedyś robiłem zdjęcia kodów kreskowych z tych kart, jednak odnalezienie w galerii odpowiedniej fotografii zajmowało dużo czasu. Rozwiązaniem mojego problemu jest Stocard. Dzięki temu programowi mogę przechowywać wszystkie karty lojalnościowe na swoim urządzeniu np. telefonie, który zawsze mam przy sobie. Apka jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać sklep, zeskanować kod kreskowy lub wpisać go ręcznie i już. Potem w sklepie, zamiast karty, pokazujemy telefon. Problem z głowy a portfel pusty ;) StocardListonic

Pisałem o tym w artykule: Jak świętować i nie zbankrutować?

Polska aplikacja do robienia listy zakupów. Produkty możemy wpisać ręcznie, wybrać z katalogu produktów lub po prostu przycisnąć ikonę mikrofonu i podyktować co zamierzamy kupić. Oprócz nazwy produktu możemy wprowadzić ilość, cenę i opis.

Program różni się od innych, ponieważ ma wiele dodatkowych funkcji:

Gdy się zalogujemy – możemy udostępniać i synchronizować naszą listę ze znajomymi. Jest to niezastąpione podczas organizowania imprezy.
Przepisy – gdy szukamy inspiracji np. na sernik - zobaczymy jak go zrobić oraz jakich składników potrzebujemy. Jednym dotknięciem możemy dodać do listy produkty do kupienia.
Promocje i gazetki – to oczywiście aktualne oferty promocyjneCeneo


Porównywarka cen tego samego produktu w wielu sklepach.
Idealne narzędzie dla oszczędzających. Dzięki tej aplikacji nie przepłacimy, to chyba najważniejsze – zwłaszcza jeżeli kupujemy sprzęt elektroniczny lub inne droższe rzeczy.

Podsumowując:


Opisałem kilka programów, które znajdują się w sklepie Androida. Jest ich dużo więcej, jednak są bardzo podobne do tych, które wymieniłem. Aplikacje ułatwiają życie i można dzięki nim oszczędzić np. promocje Allegro lub porównywarka ceneo.

Programy, z których korzystam: Allegro, Pola, Listonic, Stocard, Letgo, Ceneo, Qpony.Korzystacie z tych aplikacji?

Co sądzicie o aplikacji Stocard?

Sprawdź również:
Osobista asystentka w twoim telefonie
Tego nie wiesz o PowerBanku
Książki drukowane vs. E-booki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz